Новости

Фудбал

Пандев: Ова се можеби моите последни натпревари, сонот го испишавме, одиме да испишеме историја!

Сонот го испишавме, одиме да испишеме историја, порачува капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, на стартот на Европското првенство во фудбал, најавувајќи дека ова се, можеби, неговите последни репрезентативни натпревари.

„Дојде и тој ден кога почнува Европското првенство… Денот што го сонував долго време низ мојата кариера. Македонија да игра на едно вакво големо натпреварување… Можеби ова се последните мои натпревари за македонската репрезентација. Сакам како капитен да ви се обратам на цела нација. Оваа генерација е најсветото нешто на македонскиот фудбал, ова е генерацијата што ја обедини цела Македонија… Горд сум на секој момент и секоја капка пот пролеана во светиот дрес. Сонот го испишавме, одиме да испишеме историја. Бидете со нас и навивајте за Македонија“, вели Пандев во обраќањето на Инстраграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Евротип
Евротип
To Top