Новости

Фудбал

Пандев ќе го продолжи договорот со Џенова

Горан Пандев ќе ја продолжи кариерата барем за уште една сезона. Играчот со најмногу настапи и најмногу голови за Македонија, се повлече од националниот тим, но се уште нема да се пензионира.

„Газета дело Спорт“, тврди дека Пандев ќе ја прифати понудата на Џенова и ќе потпише едногодишен договор.

Според овој извор, тренерот на Џенова, Давиде Балардини, не сака да се откаже од услугите на 37-годишниот Македонец.

Извор: makfax.com.mk

Евротип
Евротип
To Top