Новости

Фудбал

Пирло ќе биде заменет од најдобриот пријател?!

Милан по киксот против Каљари го остави Јувентус во игра, но и понатаму сам одлучува за својата судбина. Ако победат против Аталанта во Бергамо, неважен ќе биде дуелот на Јувентус со Болоња. Дали Пирло ќе преживее доколку го освои Купот и стигне до четвртото место. Ако го земе само трофејот и биде петти, секако не. Во случај да се пласира во Лигата на шампионите, би можел да остане. Јувентус наводно преговараше со Алегри, но сега се појави Реал кој во Италијанецот гледа замена за Зидан. Самиот Зидан е желба на Ањели, но Јувентус нема многу финансии, плус веројатно Французинот сака одмор. Како име сега се појави Џенаро Гатузо. Тој е прва алтернатива, заминува од Наполи, се зборува за Фиорентина. Наполи, доколку ја победи Верона, ќе се пласира во Лигата на шампионите идната сезона. Се верува дека Гатузо, кој е одличен мотиватор и човек кој заговара дисциплина, ќе успее да извлече максимум од Јувентус. Тој, во таков случај, би го наследил својот најдобар пријател од светот на фудбалот, Пирло. Тие двајца беа и цимери, а „Моцарт“ во биографијата изнесе и неколку смешни детали од нивното другарување и заедничките настапи во Милан и репрезентацијата.

GOLD
To Top