Новости

Фудбал

Позната саатницата, градското дерби во Севиља прв дуел по рестартот во Шпанија

Шпанскиот фудбалски шампионат ќе продолжи на 11 јуни со градското дерби во Севилја, со дуелот на Севилја и Бетис. Шпанците ќе одиграат 110 натпревари за 39 дена, што значи дека секој ден во просек ќе се играат по три натпревари. Според распоредот што го објавија на 12 јуни, ќе играат Гранада – Хетафе (19:30 часот) и градскиот дуел Валенсија – Леванте (22 часот). Саботната програма на 13 јуни ги носи натпреварите Еспањол-Алавес (13), Селта – Вилјареал (17), Леганес – Валјадолид (19.30) и Мајорка – Б арселона (22). Колото ќе го затворат во недела, на 14 јуни, Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид (13), Реал Мадрид – Еибар (19.30) и Реал Сосиедад – Осасуна (22).

GOLD
To Top