Новости

Фудбал

Познати деталите: Погба потпишува четиригодишен договор со Јуве

Пол Погба ќе потпише договор на 4 сезони со Јувентус.

Се очекува играчот да пристигне во Торино на 9 јули и да ги помине медицинските прегледи пред да го потпише договорот.

Погба е добро познат во Јувентус. Тој играше за „бјанконерите“ помеѓу 2012 и 2016 година и забележа 177 настапи. Играчот од средниот ред ќе добива 8 милиони евра по сезона плус уште два милиони во вид на бонуси, тврди новинарот Николо Шира.

Според Фабрицио Романо, единствената желба на играчот била да се врати во Јувентус и поради оваа причина практично немало сериозни преговори со други потенцијални кандидати. Инаку, се зборуваше дека за привлекување на Погба биле заинтересирани Пари Сен Жермен, Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Евротип
SNBROKER
To Top