Новости

Фудбал

Познат календарот за Првата лига, шампионот дебитира во Кавадарци

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) сео одржа ждрепка за новата сезна во Првата македонска фудбалска лига.

Првенството ќе брои дванаесет екипи. Меѓу нив досега непознаница беше учеството на Ренова, за која и натаму не се знае дали ќе биде дел од претстојниот шампионат или не. Сепак, Ренова беше вклучена во ждрепката и според ова ќе имаат свое мество во распоредот.

Еве кој со кого ќе игра во првото првенствено коло:

Шкендија – Скопје

Силекс – Работнички

Академија Пандев – Брегалница

Струга Трим Љум – Победа

Тиквеш – Шкупи

Македонија Ѓорче Петров – Ренова

Евротип
SNBROKER
To Top