Новости

Фудбал

Прилепска Победа го претстави првото засилување

Повратникот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Победа го претстави Методија Делов како прво засилување за тимот предводен од новиот тренер Бобан Бабунски.

Искусниот 29 годишен дефанзивец се очекува да биде клучен дел од одбраната на Победа во сезоната што следува.

Делов во Победа пристигна од Тиквеш. Во кариерата има настапувано и за екипите на Кожуф и Вардар Неготино, а има и меѓународно искуство со настапи во Грција.

Евротип
SNBROKER
To Top