Новости

Фудбал

Продолжува егзодусот, Вардар го напушти и капитенот

Капитенот на ФК Вардар и повремен репрезентативец на Македонија, Дарко Мицевски беше претставен како нов играч на ФК Рига од Латвија. Мицевски се одлучи да ја прифати понудата од главниот град на таа земја, па Рига ќе биде шестиот клуб во неговата кариера. Мицевски беше дел од црвено-црните од јуни 2018. година, но поради финансиските проблеми со кои се соочува клубот, тој е уште еден на листата играчи кои го напуштија актуелниот првак на Македонија.

GOLD
To Top