Новости

Фудбал

Рајо Ваљекано одби 5,5 милиони евра од Ал Наср за Димитриевски

Нашиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, им се врати на тренинзите во Рајо Ваљекано после повредата која го оддалечи од теренот неколку натпревари.

Според информациите од Шпанија, клубот од Ла Лига ја одбил понудата од 5,5 милиони евра која ја испрати екипата на Ал Наср од Саудијска Арабија за ангажирање на голманот Димитриевски.

Од Рајо Ваљекано одговараат дека сакаат да го задржат Димитриевски во екипата, но ако некој сака да го доведе во своите редови, ќе мора да ја плати клаузулата од договорот вредна 50 милиони евра.

Меѓутоа, постојат информации дека Ал Наср ќе бидат упорни во својот обид за купување на македонскиот голман и дека во најскоро време ќе испратат повисока понуда.

Евротип
SNBROKER
To Top