Новости

Фудбал

Реал Мадрид планира распродажба на играчи

Најтрофејниот фудбалски клуб во Шпанија, Реал Мадрид, планира во наредните месеци да се раздели со прилично голем број на играчи.

Според весникот„Ас“, на листата за продажба на „кралскиот клуб“ се наоѓаат имињата на Марсело, Еден Азар и Гарет Бејл.

Речиси сигурно клубот ќе се ослободи и од услугите на Србинот Лука Јовиќ и Хесус Вајехо.

Според плановите на претседателот на клубот Перез,приходите од продажбата на овие играчи ќе бидат искористени за обезбедување на платата на Килијан Мбапе кој се очекува да биде најзвучното засилување во Реал Мадрид, како и за продолжување на договорот со Винисиус Жуниор на кој ќе му бидат понудени подобри финансиски услови.

Евротип
SNBROKER
To Top