Новости

Фудбал

Реми на футсал репрезентацијата против Србија во Врање

Нашата најдобра футсал селекција денеска одигра нерешено кај селекцијата на Србија 1-1 во рамките на 3. коло во квалификациите за пласман на Европското првенство. Пршиќ им донесе водство на домаќините по што Крстевски израмни на 1-1.За три дена во С.Ц. „Јане Сандански” ќе го одиграме и возвратниот дуел со Србија. Македонија претходно загуби со 2-1 против БиХ на гости а на домашен терен одигра 2-2 против Романија.

GOLD
To Top