Новости

Фудбал

Ристовски од Спортинг се сели во Волфсбург?

Од Германија стигнува информацијата дека екипата на Волфсбург е заинтересирана за услугите на нашиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски. Десниот бек на Спортинг Лисабон е еден од оние кои може да го засилат овој тим од Будеслигата. За таа цел од Волфсбург се подготвени на Спортинг Лисабон да му понудат 4 милиони евра. Ристовски дојде во Спортинг во 2017 година од Ријека и веќе 3 сезони со успех го носи дресот на овој тим за кој има одиграно 52 првенствени натпревари. Во дресот на нашата селекција Стефан Ристовски има одиграно 52 натпревари и постигнато еден гол.

GOLD
To Top