Новости

Фудбал

Секулов го продолжи договорот со Јуве до 2025 година

Никола Секулов кој важи за играч со голем потенцијал ја обнови соработката со „старата дама“.

19-годишниот играч за врска со добрите настапи за У23 тимот си обезбеди нов договор, па во Јувентус не оставаат ништо на случајноста. Новиот договор на Секулов ќе има важност до 2025 година.

Секулов во минатото на настапуваше во младите категории на Македонија, но потоа се реши да го носи дресот на репрезентацијата на Италија. Од кога ја доби дозволата да игра за Италија настапуваше за У17, У18, и У20 селекциите на „аурите“.

Евротип
SNBROKER
To Top