Новости

Фудбал

Сенси пак се повреди, ќе го пропушти Миланското дерби

Mиланското дерби кое се игра во недела ќе биде еден од најважните во последните десетина година бидејќи и двата тима се во игра за скудетото. На три дена пред натпреварот лоши вести пристигнуваа за тренерот на „нероаѕурите“ Антонио Конте. На тренинг натпреварот против екипа од Серија Д се повредил Стефано Сенси. Според информациите Сенси заработил повреда на мускулот и големо е прашањето дали ќе биде во протоколот за дербито. Повредите Сенси го мачеа и кога беше во Сасуоло, а таа пракса продолжува и во Интер. Од таа причина тој веќе пропушти шест натпревари во периодот од 24 октомври до 24 ноември 2020.

GOLD
To Top