Новости

Фудбал

Се разделија Ѓоре Јовановски и Беласица

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на неколку македонски прволигаши, Ѓоре Јовановски одлучи да го раскине договорот со фудбалскиот клуб Беласица. Според информациите кои доаѓаат од Струмица, Јовановски и управата на струмичкиот прволигаш не успеале да се поклопат со плановите и начинот на реализација на целиот проект, по што договорот бил спогодбено раскинат. Јовановски се повлекува од менаџерската позиција на ФК Беласица по последниот пораз од Борец од 2:1 во ПМФЛ.

GOLD
To Top