Новости

Фудбал

Сити го враќа Санчо за 100 милиони евра

Џејдон Санчо одушеви со своите игри во дресот на германскиот клуб и се најде на мета на голем број клубови. Bи можело сепак да дојде до трансфер на крајот од сезоната. Имено, англиските медиуми објавија синоќа дека и Сити сака да го врати Санчо во своите редови, како и дека Пеп Гвардиола тоа го побарал уште пред неколку месеци. Санчо дури на своите најблиски пријатели им открил дека преговара со Сити околу врањето во овој клуб, како и дека нема ништо против тоа, што ги изненади многумина поради начинот на кој си замина од редовите на „Граѓаните“. Санчо во Дортмунд пристигна за само осум милиони евра, а сега Сити за својот поранешен играч би можел да плати преку 100 милиони евра.

Евротип
Евротип
To Top