Новости

Фудбал

Сити му нуди 250 милиони евра на Гвардиола за засилувања

Манчестер Сити ќе му одобри на Пеп Гвардиола буџет од дури 250 милиони евра за да може да го засили тимот во текот на летниот трансфер период. Шанскиот стартег сака да ги ангажира Ромелу Лукаку од Интер, Ерлинг Халанд кој настапува за Борусија Дортмунд и 21-годишниот Дарвин Нуњез кој е еден од најзабележителните во дресот на Бенфика. Познато е дека Кун Агуеро нема да добие продолжување на договорот и дека уште најмалку 3-4 фудбалери во текот летото ќе си заминат од „Етихад“.

GOLD
To Top