Новости

Фудбал

Украински Мариупол е новата средина на Стефан Спировски

Стефан Спировски ја продолжува кариерата во Украина во екипата на Мариупол.

После кратката епизода во Кипар битолчанецот ќе игра во Украина. Очекувањата се Мариупол во тековната сезона да се бори за опстанок ов најсилната украинска лига.

За Спировски ова ќе биде уште едно искуство плус, претходно го носеше дресот на Борац Чачак, Берое, Ференцварош, Хапоел Тел Авив и АЕК Ларнака. Потекнува од школата на Пелистер.

Евротип
Евротип
To Top