Новости

Фудбал

Фазлиу и Драгарски и следната сезона во ростерот на Штерјовски

Битолски Пелистер денес ги продолжи договорите со двајца фудбалери кои ќе бидат „ударни игли“ во сезоната 2020/21. 27- годишниот Драгарски е дете на Пелистер, кој настапуваше во неколку клубови во нашата земја, а играше и во странство. Фазлиу минатата сезона се наметна во зелениот дрес и доби доверба од стручниот штаб. Претходно пелистерци потпишаа со Кочоски, Пејаковиќ, Илиески, Талески и Танушев.

GOLD
To Top