Новости

Фудбал

ФОТО: Како некогаш – Прилеп ја сака Победа, над 4000 гледачи против САСА

Екипата на Победа од Прилеп вчера во дербито на 3. коло во ВМФЛ Исток одигра реми од 1-1 против Каменица САСА.

Како што е познато сезонава по низа години пауза, Победа се врати на својот матичен стадион Гоце Делчев кој се реновираше во меѓувреме.

Вчера на трибините на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ имаше завидна посетенос од над 4000 гледачи.

Ова е уште еден доказ дека Прилеп ја сака Победа, а навивачите на овој клуб се желни за фудбал.

Евротип
Евротип
To Top