Новости

Фудбал

(Фото) Со победата над Силекс, Пелистер обезбеди опстанокот во Првата лига

Со денешната победа во Битола, Пелистер може слободно да се каже дека го има обезбедено опстанокот во Првата лига, а победата е извојувана во 27. коло, во одличен натпревар во кој сите фудбалери одговорија на задачите на тренерот Капинковски.

Со оваа победа Пелистер се искачи на седмата позиција на табелата со 35 бода, дури шест повеќе од Силекс кој е деветти.

GOLD
To Top