Новости

Фудбал

(Фото) ФК Пелистер со интензивни тренинзи пред утрешниот натпревар

фото: Саше Богоевски

Во првото коло на Првата македонска фудбалска лига, Пелистер несреќно загуби на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров (1-0), а својата деби-победа ќе ја брка утре на дуелот со Струга Трим Љум. Фудбалерите денеска со интензивни тренинзи се подготвуваа за утрешниот наторевар.

По потписот со бразилскиот офанзивец Виктор Нилдо Јуфо, битолски Пелистер доведе уште едно странско засилување, кое најверојатно ќе биде последно ова лето.

Македонскиот фудбалски прволигаш го договори трансферот на шпанскиот интернационалец Хозе Домингез, кој во Битола доаѓа од Клубот Валенсија од Малдиви.

Евротип
SNBROKER
To Top