Новости

Фудбал

Фудбалерите на Пелистер со победа ја започнаа оваа сезона

Екипата на Пелистер од Битола, по одложувањето на првото коло од Втората фудбалска лига на Македонија, овој викенд го одиграа првиот натпревари како второлигаш, и ја започна оваа сезона.

Екипата од Битола во првото коло гостуваше во Гевгелија, каде домаќин му беше екипата на Кожув и сезоната ја започна со победа и постигнати четири гола, а средбата заврши со резултат 2:4.

Пелистер тргна ефикасно на овој натпревар поведе со 0:3, потоа домаќините намалија на 2:3, а “пелистерци“ со уште еден гол ја потврдија победата.

Фоловите за Пелистер ги постигнаа Мустафов, Трајковски, Фазлиу и Наумоски, додека за домаќинот погодија Кудијан и Бејков.

Следното коло за противник екипата на Пелистер ќе ја има екипата на Беса.

Евротип
SNBROKER
To Top