Новости

Фудбал

Халанд во 2024 година се сели во Реал?

Шпанските медиуми пренесуваат дека челниците на Реал Мадрид планираат во 2024 година да го ангажираат фудбалерот на Манчестер Сити Ерлинг Халанд.

Халанд неодамна направи трансфер од Борусија Дортмунд во Манчестер Сити за 60 милиони евра, и потпиша договор до јуни 2027 година.

Според информациите, Халанд во договорот со Сити има клаузула според која тој може да ја напушти екипата од Манчестер во 2024. година со обештетување од 150 милиони евра.

Медиумите во Шпанија тврдат дека Реал Мадрид ќе проба да го доведе норвешкиот фудбалер со активирање на клаузулата во договорот.

Евротип
SNBROKER
To Top