Новости

Фудбал

Челзи го купува Кулибали од Наполи

25-годишниот дефанзивец на италијански Наполи, Калид Кулибали, следната сезона најверојатно ќе се пресели во Премиер лигата на Англија. Ако се покажат како точни, информациите велат дека Челзи е многу блиску до потписот на Кулибали, откако за него понудил сума од 43 милиони евра.

За Кулибали пред извесно време интерес имаше и од екипата на Евертон, па „карамелиите“ сега ќе ја чекаат својата шанса за потпис. Кулибали дојде во Неапол во 2014 година и полека успеа да дојде до стартното место во тимот.

Евротип
Евротип
To Top