Новости

Фудбал

Честитки за Македонија и од Швајнштајгер

Поранешниот германски репрезентативец, Бастијан Швајнштајгер на Твитер ја изрази својата почит кон Македонија после вчерашната победа над Германија.

„Почит од мене за Македонија, несреќен пенал против нив, чист недосуден пенал и овие момци победуваат на гости против четирикратен светски првак. Симнувам капа!“, стои во објавата на поранешниот германски репрезентативец, Бастијан Швајнштајгер.

Евротип
Евротип
To Top