Новости

Фудбал

Шундовски промовиран во нов тренер на катарски Ал Рајан

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезентација Звонко Шундовски, со кој нашата селекција го направи најголемиот успех (петто место на ЕП 2012), во новата сезона ќе има интересен предизвик. Звонко Шундовски е нов тренер на катарскиот тим Ал Рајан откако беше без ангажман по заминувањето од романската Констанца,. Овој клуб најави формирање на силен тим и посакува да биде дел од Азиската Лига на шампиони следната сезона. Во својата тренерска кариера Шундовски ги водел екипите на Металург, романските ЦСМ Букурешт и Констанца, а беше селектор и на репрезентацијата на Израел.

GOLD
To Top