Новости

Фудбал

150.000 евра годишно: Битолчанецот Спировски се договори со Хапоел

Битолчанецот Стефан Спировски е многу блиску до трансфер во Хапоел Тел Авив. Како што информираат медиумите во Израел, нашиот играч за врска веќе ги договорил личните услови со еден од најдобрите клубови во таа земја. Тој би требало да заработува чисти 150.000 евра годишно, бонусите и премиите тука не се сметаат.

Сепак за да се биде официјално треба и Ференцварош да даде „виза“, имено нашиот репрезентативец сеуште е играч на унгарскиот шампион.

GOLD
To Top