Новости

Фудбал

Фудбалски рецитал на Пелистер, го „збриша“ Вардар со 0:6!

Младинската школа на ФК Пелистер, генерацијата 2007 предводена од тренерот Ѓоко Илијовски викендов во пријателски натпревар одигран во тренинг центарот на ФК Вардар го совлада лутиот ривал од Скопје со убедливи 0:6.


Школата на Пелистер отсекогаш важела за една од „најплодните“ кога станува збор за фудбалот и развивањето на младите таленти, а се чини дека и оваа генерација се движи по истиот пат. Иако се работи за пријателски натпревар, резултатот и победата од 0:6 на гостински терен не можат да бидат занемарени.


Тренерот Ѓоко Илијовски на теренот ги поведе: Александар Балев, Горјан Груевски, Александар Ѓоргиевски, Леонид Стојановски, Ерџан Фејзуловски, Виктор Делов, Христијан Јовановски, Меритон Шабановски, Лука Лисолајски, Дарко Димитровски и Иван Иванов.


Спортските обложувалници ЕВРОТИП се верен и активен поддржувач на младинските селекции , со цел одржување на спортскиот дух кај најмладите во градот, како и развивање на фудбалери кои се надеваме во иднина ќе бидат носители на сениорскиот клуб, па можеби и на фудбалската репрезентација на Македонија.

Евротип
SNBROKER
To Top