Новости

Кошарка

Ако Роус се пензионира, Кливленд ќе загуби 80 милини долари

Плејмејкерот на Кливленд Кавалирс, Дерик Роуз, размислува за пензионирање по константните повреди со кои се измачува. Како што објавија медиумите, Роуз би можел во скоро време да ги напушти кошаркарските терени.

Ако се случи предвремено пензионирање на Роуз, тогаш Кливленд би можеле да загубат околу 80 милиони долари. Станува збор за сума од спонзорскиот договор кој клубот го има со „Адидас’.

GOLD
To Top