Новости

Кошарка

Антиќ прогласен за МВП на месецот во Црвена Звезда

Перо Антиќ е прогласен за најдобар кошаркар на месецот во Црвена Звезда.

Според статистиката македонскиот репрезентативец има 9.1 поен, 3,86 скока и 1 асистенција по меч.

Антиќ за ова признание се заблагодари на социјалните мрежи.

GOLD
To Top