Новости

Кошарка

Бил и Ембид со изворедни партии.

Бредли Бил одигра извонреден меч втор пат по ред, постигнувајќи дури 55 поени, но и тоа не беше доволно за победа против најдобриот тим во лигата Милвоки. Бакс победи на гостивањето кај Вашингтон со 137:134, по продолженија. Бил на претходниот меч против Чикаго даде 53 поени и со синоќешните 55, тој стана трет играч кој на два меча по ред дал барем повеќе од 50 поени по Вилт Чемберлен и Џејмс Харден.

 

Ембид со рекорд во својата кариера во триумфот на Филаделфија над Атланта од 129-112. Ембид постигна 49 поени и додаде 14 скока и имаше 3 асистенции.

GOLD
To Top