Новости

Кошарка

Бредли Бил со рекорд на кариерата.

Бредли Бил постигна неверојатни 53 поен во поразот од Чикаго со 126-117. За Бредли ова е рекорд на кариерата.
Најдобриот натпревар оваа сеозна го одигра Кармело Ентони кој со 32 поени го наполни кошот на Детроит 107-104. Покрај него одличен беше и Мекалум кој постигна 41 поен и го искористи отсуството на лидерот на екипата Лилард.


Треба да се спомне и тимот на Милвоки Бакс кој го урна рекордот на Голден Стејт и обезбеди место во плеј-офот на НБА лигата два месеци пред почетокот на мечевите од разигрувањето за титулата.

GOLD
To Top