Новости

Кошарка

Зоран Драгиќ го напушти Милано и потпиша за Анадолу Ефес

Зоран Драгиќ и официјално не е повеќе дел од екипата на Олимпија Милано. Од клубот соопштија дека го раскинале договорот со Словенецот и тој е слободен да си бара нов клуб.

Медиумите веќе објавија дека Драгиќ најверојатно ќе стане нов член на екипата на Анадолу Ефес.

Оваа сезона во дресот на Олимпија Милано, словенечкиот кошаркар се уште не одигра меч, откако е на рехабилитација по сериозната повреда која ја заработи во февруари, а поради која не настапи и на ЕП.

GOLD
To Top