Новости

Кошарка

Леброн Џејмс ќе потпише нов договор со Кливленд

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, најверојатно ќе го продолжи договорот со својот сегашен тим веднаш по завршувањето на следната сезона. Во моментов тој се уште нема одлучено дали ќе остане во клубот или ќе замине, но шпекулациите велат дека Џејмс им открил на блиските дека размислува да го продолжи договорот со „Кавс“ и по 2018 година.

Пред извесно време се појавија гласини дека тој, сепак, одлуил да си замине и како една од опциите за продолжувањ ена неговата кариера беше екипата на ЛА Лејкерс.

GOLD
To Top