Новости

Кошарка

Навивачите на Кливленд загрижени, Леброн одбил нов договор

Леброн Џејмс бил на чекор да одбие нов договор со Кливленд.

ESPN јавува дека Леброн одбил да потпише нов долгогодишен договор со Кливленд, што на клубот би му дал сигурност.

Истото се пишуваше и за Ирвинг, кој нешто порано беше дел од голема трампа помеѓу Кливленд и Бостон.

Леброн има опција во договорот за следната сезона да игра во Кливленд за 35.6 милиони долари, но може и да го напушти клубот.

 

GOLD
To Top