Новости

Кошарка

Ограбен шампион од НБА, крадците му зеле пари и вреден трофеј

На Џавал Мекги кој игра за ЛА Лејкерс му се украдени 200.000 долари но и непроценливо вредните два шампионски прстени од НБА.

Крадците влегле во куќата на Мекги и му ги однеле двата сефа во кои имало накит и прстените освоени во НБА лигата. Еден од прстените е украден, кошаркарот на Лејкерси дури по два дена забележал дека е ограбен.

Мекги освои две титули со Голден Стејт во 2017 и 2018 година.

Извор: dribling.mk

GOLD
To Top