Новости

Кошарка

Шпанија – Турција е највозбудливото осминафинале на ЕП

Денес на Европското првенство е слободен ден, а викендов ќе се играат осмина-финалните натпревари. Домаќин на нокаут фазата е Истанбул.

Осминафинални двојки на Евробаскетот:

Сабота:

11-00 Словенија-Украина
14-15 Германија-Франција
17-45 Финска-Италија
20-30 Литванија-Грција

Недела

Летонија-Црна Гора
Хрватска-Русија
Србија-Унгарија
Шпанија-Турција.

GOLD
To Top