Новости

Кошарка

Кошаркарот Весели во преговори со Барселона

Членот на кошаркаскиот клуб Фенербахче, Јан Весели, наскоро би можел да ја промени средината, и да заигра за Барселона.

30-годишниот Чешки кошаркар, наводно е во напредни преговори со каталонскиот клуб, меѓутоа се очекува и Фенербахче да направи дополнителни напори за да го задржи во своите редови.

Весели е член на Фенербахче од 2014 година, и со клубот ја освои европската титула во 2017 година. Неговиот актуелен договор со клубот е до крајот на оваа сезона.

Евротип
SNBROKER
To Top