Новости

Кошарка

Харден со уште еден историски натпревар во НБА!

Џејмс Харден уште еднаш ја потврди неверојатната форма во која се наоѓа, одигра супер натпревар за Бруклин, неговиот тим запиша победа против Сан Антонио со 122-113, за „Брадата“ ова беше историски натпревар. На мечот со Сан Антонио, Харден постигна трипл-дабл, 30 поени, 15 асистенции и 14 скока, што е уште поважно, средбата ја заврши без ниту една загубена топка. НБА од сезоната 1977/78 води индивидуална статистика за секој натпревар, Харден е првиот кој запишал 30 поени, 15 асистенции и 14 скока и ниту една загубена топка на еден меч.

GOLD
To Top