Новости

Кошарка

Хулигани го нападнаа претседателот на Панатинаикос

Грчкиот спорт се соочува со нов спортски скандал. Навивачите на Панатинаикос ја нападнаа куќата на Димитрис Јанакопулос, објави сè уште актуелниот сопственик на ПАО. Јаникопулос објави дека има намера да го продаде клубот за 25 милиони евра, а очигледно на „зелените“ навивачи тоа воопшто не им се допаднало тоа. Тој покажа група од педесетина навивачи како држат ножеви и камења пред оградата и ја каменуваат куќата на Јанакопулос.

GOLD
To Top