Новости

Кошарка

Шакота разрешен, Обрадовиќ е нов тренер на Црвена Звезда

Саша Обрадовиќ е наследникот на Драган Шакота на клупата на Црвена Звезда. Некогашниот кошаркар на Црвена звезда се враќа во клубот во кој ја започна кариерата, но сега во поинаква улога, како тренер. „Одлуката да го напуштам Монако беше тешка, но не можев да одолеам на предизвикот и понудата на Црвена звезда, а тоа е натпреварување на највисоко ниво во Евролигата и да работам во родниот град“, рече Обрадовиќ. Обрадовиќ доаѓа на местото на Драган Шакота кој го раскина договорот.

GOLD
To Top