Новости

Кошарка

Mајсторовиќ потпиша за МЗТ Скопје

Српскиот интернационалец Ѓорѓе Мајсторовиќ е нововото име во редовите на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, соопштија од клубот, откако денеска беа завршени сите формалности со потпишувањето на договорот, кој е со важност до крајот на сезоната.

Станува збор за кошаркар висок 208.цм кој игра на позициите силно-крило и центар, кој треба да биде од помош на останати високи играчи на МЗТ СКопје во борбата под кошевите.

27-годишниот Мајсторовиќ има повеќе од солидно искуство во настапите во АБА лигата. Тој минатата сезона настапуваше за белградски Партизан, а претходно има играно и за екипите на Смедерево, Хелиос и Металац од Ваљево.

GOLD
To Top