Новости

Останати

Ѓоковиќ: „Поздрав до Македонија, доаѓам да го видам Охрид“

Откако по страшна битка со Федерер (цели пет часа) го освои својот петти трофеј на Вимблдон, српскиот тенисер одговори на едно новинарско прашање и пројави голема желба да дојде во Охрид.

Овие зборови на Ноле почнуваат од 16:29 на видеото:

Евротип
Евротип
To Top