Новости

Останати

Ѓоковиќ најави настап на турнирот во Доха

Новак Ѓоковиќ новата сезона ќе ја започне на АТП-турнирот во Доха, соопшти организаторот.

Ѓоковиќ, кој годината ја заврши на 12. место на АТП-листата, поради повредата на лакотот, направи долга пауза. Тој не играше од четврт-финалето на Вимблдон кога му го предаде мечот на Томаш Бердих.

Инаку, официјално на терените Србинот ќе се врати на егзибицискиот турнир во Абу Даби.

GOLD
To Top