Новости

Останати

Вимблдон 2019: Започнува пресметката за полуфинале

Денеска на Вимблдон се играат четвртфиналните дуели во мапка конкуренција, вкупно четворица од топ 10 конкуренцијата ќе истрчаат на централниот и теренот број 1 од 14 часот.

Новак Ѓоковиќ прв фаворит и шампион од лани против Давид Говин отвара на централниот терен, потоа следува дуелот меѓу Кеи Нишикори(8) и Роџер Федерер (2) во дуелот на двајцата фаворити од топ 10 конкуренцијата.

На теренот број 1, првиот меч е меѓу Пела од Аргентина и Баутиста Агут од Шпанија, веднаш по нив ќе се сретнат Сем Квери од САД и Рафаел Надал од Шпанија.

dribling.mk

GOLD
To Top