Новости

Останати

Класата е вечна: Федерер го збриша Ѓоковиќ за полуфинале во Лондон

Швајцарецот Роже Федерер по 17-ти пат ќе игра во полуфиналето на завршниот турнир кој во последно време се игра во Лондон, откако вечерва, во два сета, како ретко кога претходно го преслуша големиот ривал Новак Ѓоковиќ (6-4, 6-3).

Ова беше можеби најдобриот меч на ветеранот годинава, во кој буквално сѐ му одеше од рака. Сервираше маестрално и ниту еднаш не загуби сервис, додека успеа да му направи три брејка на Србинот.

Евротип
SNBROKER
To Top