Новости

Останати

Надал ја донесе најважната одлука во животот по поразот од Ѓоковиќ во Мелбурн

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби во финалето на Австралијан опен од Новак Ѓоковиќ со 3-6, 2-6 и 3-6, а неколку дена потоа донесе важна одлука.

Шпанецот реши да ја запроси својата долгогодишна девојка Парелјо со која е во врска дури 14 години, со малата криза која ја имаа во 2014 година.

Медиумите пишуваат дека Надал решил јавно да објави дека ќе се венча со неговата девојка, па тоа беше поздравено од светската јавност.

GOLD
To Top