Новости

Останати

Одбојкарска федерација: Момците покажаа како се бранат националните бои

Со поразот на Турција од Финска заврши и сонот на македонската одбојкарска репрезентација за пласман во осминафиналето на Европското првенство.

“Спартанците” се враќаат дома побогати со ново искуство и мотив за подобар успех на идните првенства.

Одбојкарската федерација преку социјалните мрежи им честиташе на момците за играта, а им се заблагодари на сите кои ги поддржуваа.

Извор: dribling.mk

GOLD
To Top