Новости

Останати

Русинката Сергеева позитивна на допинг тест во Пјонгчанг

По анализата на првиот примерок утврдено е дека уште еден спортист од Русија користел недозволени средства.

Руската натпреварувачка во боб, Надежда Сергеева имала позитивен допинг тест, а веста ја потврди и превидот човек на националната федерација, Александар Субков.

Рускиот екипаж во боб довосед го освои 12-тото место, а ова е втор позитивен тест на еден спортист од Русија откако претходно му беше одземена бронзата на Александар Крушелницки, кој настапуваше во карлинг.

GOLD
To Top